ПРОФІЛЬНІ НОВИНИ

ОФІЦІЙНИЙ БЛОГ КОМПАНІЇ ТОВ «АРТ-СЕРВІС»

Лінійний димовий сповіщувач OSI-R

  Департамент систем пожежної безпеки Honeywell Fire Safety представляє нове покоління однокомпонентних лінійних сповіщувачів. OSI-R заснований на класичному принципі вимірювання рівня відбитого від рефлектора сигналу прийняття рішення про пожежі.

OSI-R 

   Випромінювач і чутливий елемент з об'єктивом розташовані в рухомій кулі, яка має ступінь свободи 20 ° у горизонтальній і 50 ° - у вертикальній площинах. На сповіщувачі розташовані світлодіоди статусу роботи та приховані під захисним кожухом світлодіоди напрямки юстування. Кожух жорстко фіксує рухомий шар, виключаючи роз'юстування в процесі роботи.
   У сповіщувачі OSI-R як чутливий елемент застосовується КМОП-матриця, яка дозволяє вимірювати загальний рівень ослабленого сигналу. Крім того, на матриці формується зображення квадратного відбивача, і інтенсивність сигналу вимірюється в кожній точці зображення, що дозволяє приймати рішення про видачу сигналу пожежу на основі характеру зміни інтенсивності по всьому зображенню.


   Вимірюється рівень сигналу кожному пікселі матриці. Чутливість сповіщувача може автоматично налаштовуватись залежно від видалення рефлектора від основного блоку сповіщувача.
 
   Рішення про наявність диму на оптичній осі системи прийматиметься виходячи з аналізу ослаблення інтенсивності випромінювання по всьому зображенню рефлектора, а не за загальним ослабленням оптичного сигналу
 
   Застосування КМОП-матриці дозволяє використовувати повне зображення подальшого аналізу. Вбудований у сповіщувач мікропроцесор здійснює обробку зображення в реальному часі. У цьому випадку сповіщувач працює як інтелектуальна камера, яка контролює положення та форму квадратного рефлектора.
 
a) Контролюється положення рефлектора.
 
   Завдяки широкому куту об'єктива зображення рефлектора займає лише частину матриці. Сповіщувач "розуміє", де знаходиться "свій" рефлектор і безперервно стежить за його становищем. Це дозволяє здійснювати допомогу установнику в точному налаштуванні сповіщувача, вказуючи в якому напрямку рухати поворотний елемент, щоб зображення рефлектора у результаті опинилося в центрі матриці. Після завершення налаштування сповіщувач починає постійно стежити за положенням рефлектора і проводити аналіз сигналу тільки від контрольованого зображення. Тим самим будь-яке фонове засвічення, відображення сигналу від сусідніх сповіщувачів, сонячні промені, а також встановлення в зоні видимості рефлектора від іншого сповіщувача ігноруватимуться.
 
   У разі відходу рефлектора до критичної зони сповіщувач видасть сигнал «несправність».
 
b) Контролює форму зображення рефлектора.
 
   Рефлектор контролює форму зображення. У разі появи перешкоди на оптичній осі зображення втрачає квадратну форму, що буде визначено сповіщувачем, і замість хибного спрацьовування видається сигнал «несправність». Працездатність сповіщувача при цьому не буде порушено. По області зображення буде проводитися вимірювання ослаблення сигналу.
 
Так само контроль форми зображення дозволяє визначити зміну кута установки відбивача, що може статися через похибку монтажу, втручання третіх осіб або усунення конструкцій будівлі. У разі відхилення площини рефлектора більш ніж на 10 градусів сповіщувач видає сигнал несправність.
 
с) Контроль зміни інтенсивності сигналу
 
   Для захисту від хибних спрацьовувань аналізується характер зміни зображення. Повне перекриття оптичної осі точно буде визначено як несправність, про що видається відповідний сигнал. Так само ігноруються точкові забруднення рефлектора чи наявність комах.

 
Розробка OSI-R – новий етап розвитку однокомпонентних сповіщувачів.

   Аналізується як загальне послаблення сигналу, а й форма зображення, і навіть характер зміни сигналу з усього зображення. За рахунок цього практично ігноруються всі відомі причини неправдивих спрацьовувань лінійних сповіщувачів.
   Немає необхідності використовувати сервоприводи для стеження за рефлектором. Сповіщувач контролює положення зображення сповіщувача по всій матриці.
   Широкий кут огляду дозволяє використовувати сповіщувач для контролю задимлення на відстані від 5 до 100 м з одним стандартним рефлектором з комплекту.
   Стабільна робота під час відходу рефлектора з оптичної осі до +/- 1°. Це дозволяє ефективно компенсувати усунення конструкцій будівлі внаслідок температурного розширення без необхідності сезонного юстування.
   Широкий діапазон відхилення площини налаштування рефлектора – до 10°. Це дозволяє компенсувати як похибки монтажу, так і зміщення конструкцій.
   Автоматичне підстроювання чутливості в залежності від відстані до рефлектора
Допомога установнику в налаштуванні. За допомогою світлодіодів вказується, у якому напрямку необхідно рухати чутливий елемент.

logo-bg.png

+38(044) 23 99 081